Kalendář Preciosa Ornela 2016

Kalendář Preciosa Ornela 2016

PRECIOSA ORNELA pokračuje v tradici přípravy a realizace kalendářů. Ve svém nejnovějším kalendáři pro nadcházející rok 2016 zúročila svoji letitou spolupráci s regionálními bižuterními firmami, uměleckými školami a významnými výtvarnicemi, které se podílely na vzniku modelů a bižuterních doplňků vyrobených z perlí a perliček se značkou PRECIOSA Traditional Czech Beads pro lednové módní přehlídky Made in Jablonec.

Číst dál...

Fashion Colorworks 2015

Fashion Colorworks 2015

Mezinárodní výtvarná soutěž pro všechny zájemce o bižuterní tvorbu Fashion Colorworks se konala v letošním roce již pošesté.
Korálkářky z celého světa registrují tuto aktivitu na webových stránkách My Lovely Beads již od roku 2010. Preciosa Ornela se letos opět zařadila mezi hlavní sponzory v několika kategoriích.

Číst dál...

Škoda Superb BLACK CRYSTAL

Škoda Superb BLACK CRYSTAL

Škoda Superb BLACK CRYSTAL zdobená technologií Preciosa StarDust

Prestižní přehlídka designu a módy představuje unikátní spolupráci dvou českých gigantů. Sklářská společnost PRECIOSA se významně podílela na instalaci studie ŠKODA Superb Black společnosti ŠKODA AUTO, která ji ve světové premiéře uvádí na 17. ročníku Designbloku. Mimořádným prvkem studie Superb Black Crystal jsou „křišťálové“ disky zdobené technologií StarDust®, která byla vyvinuta a aplikována ve společnosti PRECIOSA. Na základě zadání šéfdesignéra ŠKODA AUTO Jozefa Kabaně byl českými skláři z PRECIOSA vkládán inovativní StarDust, kamínek po kamínku, do disků Superbu. Studii Black Crystal navíc zdobí křišťálová svítící loga ŠKODA vpředu, vzadu a na volantu vlajkové lodi automobilky.

Číst dál...

Finále soutěže Mistr křišťálu 2015

Finále soutěže Mistr křišťálu  2015

PRECIOSA umožnuje mladým designérům realizovat své sny

Co může být pro mladého českého umělce zajímavější, než příležitost zrealizovat své designérské sny v reálném prostředí výrobní společnosti?
Co může být pro českou firmu lákavější, než možnost spolupráce s mladými lidmi s originálním pohledem na svět?
Právě z těch důvodů se před osmi lety v české sklářské společnosti PRECIOSA narodila soutěž Mistr křišťálu.

Číst dál...

Okouzleni perličkami

Okouzleni perličkami

Výstava rozmanitých předmětů ze skleněných perliček ze sbírky Bertranda Frieda 

Jen málo věcí, které nás každý den obklopují a provázejí, má tak bohatou a fascinující historii, jako skleněné perličky. Díky těm, kteří se jimi nechali bezmezně omámit, vznikla unikátní sbírka historických perličkových kuriozit s možností nahlédnout na neuvěřitelně perfektní zpracování jejich aplikací v dekoracích i předmětech běžné potřeby. Pokud máte rádi ten silný, krásný a příjemný pocit zastavení, zklidnění a uchvácení, nechte se okouzlit perličkami. Že jste to ještě nezkoušeli? Tak tedy vítejte!

Číst dál...

Dancing Cubes - SIGNAL festival

Dancing Cubes - SIGNAL festival

Roztančené kostky na Signal festivalu 2015

Skleněné svítící kostky roztančí piazzetu Národního divadla 15. - 18. října na Signál festivalu 2015. Vytvoření instalace „DANCING CUBES” pro 3. ročník Signal festivalu navazuje na další práci studia VACEK & SMID pro společnost PRECIOSA ORNELA. Barevné světelné siluety rozpohybovaných kostek jsou vytvořeny ze skleněných mačkárenských tyčí se značkou PRECIOSA Traditional Czech Glass.

Číst dál...

Poslední strážci peyotlu

Poslední strážci peyotlu

Ve dnech 1. - 5. května 2015 byl v České republice poprvé uveden dokumentární film Huicholové: Poslední strážci peyotlu. Film argentinského režiséra Hernána Vilcheze byl natočen v roce 2014 na přání zástupců domorodého etnika Waixarika (Huicholů), žijících na severu Mexika. 

Číst dál...

Odysea Masajů

Odysea Masajů

Vnitřní krása masajských žen - prodejní výstava fotografií

Pokud v průběhu druhého prázdninového měsíce plánujete cestu do Prahy, určitě si nenechte ujít výstavu typických afrických perličkových doplňků a osobitě pojatých fotografií masajských žen, kterou můžete navštívit v Showroomu PRECIOSY Lighting v Jáchymově ulici, pár kroků od Staroměstského náměstí, od 30. července 2015 do prvního zářijového týdne.

Číst dál...