Slide background

We are a Green Company

PRECIOSA ORNELA, a.s. places great emphasis on environmental protection and endeavours to minimise the negative impact of its production on all aspects of the environment.  In order to preserve the variety, uniqueness and high level of our products, it is necessary to focus on the quality of the used raw materials, research, the development and improvement of the used technology and also the correct environmental behaviour of the company and all of its employees.
PRECIOSA ORNELA, a.s. has its own team of specialists/company ecologists who flexibly react to the frequent changes in both national and European legislative regulations concerning environmental protection.

Read more ...

Tento formulář slouží ke zpracování osobních údajů za účelem registrace do soutěže My Czech Beads a s tím související komunikace a případné předání cen výhercům.

V souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (GDPR) Vás tímto žádáme o souhlas se zasíláním obchodních a marketingových informací ze strany společnosti PRECIOSA ORNELA, a.s.

Vámi udělený souhlas můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odkazu uvedeného v patiččce newsletteru.

Níže uvedené osobní údaje budou uchovávány po dobu konání soutěže.

Elektronický kontakt

slouží k registraci do soutěžě, uvedení odkazu na vaše soutěžní návrhy a potvrzení registrace.