Slide background

My Czech Beads 2019 Contest Terms

  1. Create a product with fire-polished beads, glass beads and seed beads with the PRECIOSA Traditional Czech Beads™ brand using a tutorial by Preciosa Ornela. Size and color combination of the beads and seed beads choose yourself.
  2. Use your imagination and expand a piece of jewelry so that it becomes the basis for a unique set or collection
  3. Photograph the product, insert logo of the used materials from the PRECIOSA Traditional Czech Beads™ brand (available in grey or black variant) in the upper left corner of the photo.
  4. Place the high quality photograph to the Preciosa Ornela Facebook site under the hashtag #CREATE PRECIOSA JEWELRY CONTEST or in the filled registered form below. If you fill the form, you will also receive information about all Preciosa Ornela news.

Logo in grey (PNG format)
Preciosa Symbol H Beads Gray
Logo in black (PNG format)
Preciosa Symbol H Beads Black

Tento formulář slouží ke zpracování osobních údajů za účelem registrace do soutěže My Czech Beads a s tím související komunikace a případné předání cen výhercům.

V souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (GDPR) Vás tímto žádáme o souhlas se zasíláním obchodních a marketingových informací ze strany společnosti PRECIOSA ORNELA, a.s.

Vámi udělený souhlas můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odkazu uvedeného v patiččce newsletteru.

Níže uvedené osobní údaje budou uchovávány po dobu konání soutěže.

Elektronický kontakt

slouží k registraci do soutěžě, uvedení odkazu na vaše soutěžní návrhy a potvrzení registrace.