Slide background
Dear customers, the company shop BeadShop in Zásada will be closed from 15th to 28th July due to the company holiday. The GlassShop in Desná will be closed from 22 to 26 July 2019 only. Thank you for your understanding.
Toggle Bar

My Czech Beads 2017 Contest Terms

  1. Create a product with glass beads and seed beads of our competition, which Preciosa Ornela send as a gift..
  2. Photograph the product, insert logo of the used materials from the PRECIOSA Traditional Czech Beads™ brand in the top left corner of the photo (ATTENTION! THE NEW LOGO is available in grey or black variant) and place the hi-resolution photo on your own communication channels: web/blog/Facebook/Youtube.
  3. Make sure that you insert a link to the manufacturer of Czech beads and seed beads: www.preciosa-ornela.com, www.facebook.com/PreciosaOrnela.
  4. Fill form with your contact and links to your photo of product.

Logo in grey (PNG format)

 Preciosa Symbol H Beads Gray

Logo in black (PNG format)

Preciosa Symbol H Beads Black

Tento formulář slouží ke zpracování osobních údajů za účelem registrace do soutěže My Czech Beads a s tím související komunikace a případné předání cen výhercům.

V souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (GDPR) Vás tímto žádáme o souhlas se zasíláním obchodních a marketingových informací ze strany společnosti PRECIOSA ORNELA, a.s.

Vámi udělený souhlas můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odkazu uvedeného v patiččce newsletteru.

Níže uvedené osobní údaje budou uchovávány po dobu konání soutěže.

Elektronický kontakt

slouží k registraci do soutěžě, uvedení odkazu na vaše soutěžní návrhy a potvrzení registrace.